•   Sobota, 22 czerwca 2024
Strzelnica - dlaczego warto?

Szukasz pomysłu na ciekawą imprezę firmową? Zorganizuj ją na strzelnicy

Organizacja imprez firmowych to w wielu przedsiębiorstwach już tradycja. Spotkanie pracowników poza biurem jest znakomitą okazją do tzw. team buildingu , czyli budowy zespołu. Są też znakomitą form bonusu np. na koniec roku czy po skończeni uważnego projektu. Imprezy firmowe mogą być też związane np. z jubileuszem firmy. Cel jest jednak zawsze taki sam: lepsza integracja pracowników i dobra zabawa. Aby został zrealizowany, impreza firmowa musi być jednak dobrze zaplanowana. Czasy, gdy każdy event był atrakcją już minęły i dziś pracownicy mają zdecydowanie większe wymagania. Oczekują, że impreza firmowa czymś ich zaskoczy, że zapewni atrakcje, z jakimi nie stykają się na co dzień. Stad tak duża popularność organizowania imprez firmowych w nietypowych miejscach. My proponujemy, by zaprosić pracowników na strzelnicę.

Dlaczego warto urządzić imprezę firmową na strzelnicy?
Przede wszystkim dlatego, że dla wielu osób będzie to coś nowego, a więc interesującego, czyli spełnimy główny warunek udanej imprezy integracyjnej. Poza tym strzelectwo jest sportem, który nie wymaga wyjątkowej kondycji, siły, czy szczególnych warunków fizycznych – dzięki temu wszyscy będą mogli w pełni korzystać z oferowanych atrakcji. To ważne, bo wszystkie aktywności powinny być podczas firmowych eventów planowane tak, by nie wykluczać osób np. o gorszej kondycji czy starszych. Co ważne, strzelanie pod okiem instruktora nie wymaga znajomości broni ani technik strzeleckich, ani też żadnego doświadczenia z tym sportem – podstawowy instruktaż pozwala korzystać ze strzelnicy. Poza tym strzelectwo jest sportem, który pozwala na rywalizację na dwóch płaszczyznach – z samym sobą, o coraz lepsze wyniki, a także z innymi zawodnikami – dzięki temu współzawodnictwo będzie interesujące.

Poza tym, gdy celem imprezy firmowej jest integracja i budowa zespołu, warto stawiać na takie aktywności, które pozwolą pracownikom zobaczyć się z kontekście zupełnie innym, niż biuro. A do tego strzelectwo jest znakomite. Szczególnie, że często zaskakująco dobre wyniki osiągają osoby, po których nikt się tego nie spodziewa. Może się okazać, że skromna księgowa zostanie królem strzelców.

Jak wygląda impreza firmowa na strzelnicy?
Program eventu należy dokładnie omówić z organizatorem. Warto wybrać firmę, która ma doświadczenie w organizowaniu imprez na strzelnicy, na przykład Cracow Shooting Academy, która zaprasza na różnego typu wydarzenia na swój obiekt położony podkrakowskim Pasterniku. Dzięki temu, że firma ma duże doświadczenie w organizacji imprez firmowych, możemy być pewni, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Możemy przy tym skorzystać z gotowego scenariusza albo opracować indywidualny, w zależności od liczby uczestników, naszych potrzeb oraz szacowanego budżetu.

Przede wszystkim należy dla każdego uczestnika imprezy wykupić pakiet strzelecki. Jego cena zależy od tego, ile strzałów i z jakiego typu broni on obejmuje. Poza gotowymi pakietami oferowanymi przez Cracow Shooting Academy możemy też poprosić o skonfigurowanie pakietów nam miarę – będą one wycenione indywidualnie. W cenie każdego pakietu jest opieka instruktora oraz zestaw ochronny składający się ze słuchawek oraz okularów.

Po strzelaniu można kontynuować imprezę na terenie strzelnicy, przenosząc się do części rekreacyjnej z barem i kominkiem, a także miejscem przeznaczonym do organizacji ogniska. Jeśli tylko pogoda sprzyja, na terenie strzelnic w Pasterniku można zorganizować naprawdę świetny event firmowy w plenerze. Co ważne, miejsce to jest znakomicie skomunikowane z samym Krakowem – można odjechać indywidualnie lub skorzystać z busów do transportu grup zorganizowanych.

Zobacz również