•   Piątek, 19 lipca 2024
Oryginalny prezent

Szukasz pomysłu na prezent? Pakiet strzelecki to strzał w dziesiątkę!

Co kupić w prezencie? Coraz częściej wręczamy już nie przewiązane wstążką okazałe pudełko, ale skromną kopertę. Nie, nie chodzi o pieniądze. Obecnie najmodniejsze prezenty to vouchery, które pozwalają skorzystać z rozmaitych atrakcji. Przeżycia zamiast przedmiotów – tak można streścić ten trend. Skąd się wziął? Już od jakiegoś czasu modny jest minimalizm. Zauważyliśmy, że jesteśmy wręcz zalewani przez rzeczy. Coraz więcej osób deklaruje, że nie potrzebuje kolejnych przedmiotów. Wręcz przeciwnie – są przytłoczeni ich nadmiarem. Przemawiają do nas też argumenty ekologiczne – każda rzecz stanie się kiedyś odpadem. Poza tym w świecie nieograniczonej konsumpcji trudno wybrać rzecz, która naprawdę trwale ucieszy obdarowanego.

Co innego, jeśli zafundujemy komuś niezapomniane atrakcje. Na rynku nie brak firm, które pozwalają wykupić voucher na przykład na przejażdżkę czołgiem, wieczór SPA, czy inne atrakcje – wybór jest niemal nieograniczony. Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest też wyjście na strzelnicę z wykupionym pakietem strzeleckim. Tego typu ofertę znajdziemy na przykład w firmie Cracow Shooting Academy, która zaprasza do realizacji wykupionych kuponów na swoją strzelnicę w podkrakowskim Pasterniku.

Pakiet strzelecki – komu warto dać taki prezent?
Pakiet strzelecki to oczywiście znakomity prezent dla każdego miłośnika militariów i fana testowania nowych dyscyplin sportowych. Stereotypowo strzelectwo kojarzy się raczej z męską aktywnością i często tego typu prezenty są reklamowane jako podarunki dla prawdziwych mężczyzn. Warto jednak porzucić stereotyp – kto powiedział, że kobieta nie będzie się dobrze bawiła na strzelnicy? Warto pamiętać, że strzelectwo to sport bardzo demokratyczny – nie liczy się tu płeć ani wiek, nie są wymagane też szczególne warunki fizyczne ani wyjątkowa kondycja. Każdy może spróbować swoich sił naprzeciwko tarczy strzelniczej. Wspólne wyjście na strzelnicę może być też znakomitym pomysłem na niezapomnianą randkę.

Jak wykupić pakiet strzelecki na prezent?
W Cracow Shooting Academy możesz wykupić w formie bonu prezentowego dowolny dostępny pakiet strzelecki będący w ofercie firmy. Cena zleży od tego, ile strzałów i z ilu rodzajów broni on obejmuje. Za najprostszy pakiet z trzydziestoma strzałami zapłacisz jedynie 120 zł. Warto wiedzieć, że w cenę pakietu wchodzi też opieka instruktora oraz zestaw ochronny składający się ze słuchawek oraz okularów. Oczywiście poza gotowymi pakietami dostępne są tez pakiety przygotowywane indywidualnie, możesz więc samodzielnie skonfigurować składniki prezentu.

Jak wygląda realizacja prezentu?
Aby skorzystać z vouchera na pakiet strzelecki należy zarezerwować termin na strzelnicy – to ważne, ponieważ tylko wówczas mamy pewność, że będą wolne stanowiska strzeleckie oraz instruktorzy. Na miejscu całość rozpoczyna się od spotkania z instruktorem i wstępnego szkolenia. Dotyczy ono przede wszystkim regulaminu strzelnicy oraz zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną – to wyjątkowo ważne kwestie. Instruktor pokazuje też, jak pracować z przyrządami celowniczymi oraz jak prawidłowo trzymać broń i przyjmować postawę strzelecka. Dzięki temu nawet osoba zupełnie bez doświadczenia z bronią palną pozna podstawy sztuki strzeleckiej i może stanąć naprzeciwko tarczy strzelniczej. Oczywiście trudno liczyć na rewelacyjne rezultat za pierwszym razem, choć zdarza się, że ktoś odkrywa w sobie prawdziwą smykałkę do strzelania i chętnie kontynuuje przygodę ze strzelnicą. Zawsze jednak prezent gwarantuje niezapomniane wrażenia i dużo emocji.
 

Zobacz również