•   Piątek, 19 lipca 2024
Strzelnica - dlaczego warto?

Kursy strzeleckie – propozycja dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego

Chcesz nauczyć się czegoś nowego? Szukasz pomysłu na hobby i spędzanie wonnego czasu? Może warto rozważyć zapisanie się na kurs strzelecki?

Kursy strzeleckie są coraz popularniejsze, bo od kilku lat widać wyraźnie zwiększające się zainteresowanie bronią palną. Polacy pokochali strzelectwo – chętnie odwiedzają strzelnice, korzystają z kursów i warsztatów, coraz częściej też występują z wnioskami o pozwolenie na posiadanie broni – nie odstraszają ich nawet dość zawiłe i wielostopniowe procedury, oraz liczba warunków, jakie trzeba spełnić, by wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Moda na strzelanie zatacza coraz szersze kręgi. Jeśli chcesz się przekonać, czy to coś dla Ciebie, nic nie stoi na przeszkodzie, by nauczyć się strzelać – oferta kursów jest bardzo duża.

Na początek – postrzelaj z instruktorem
Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z bronią palną, warto przejść się na strzelnicę, zanim zapiszesz się na kurs. Wykupując pakiet strzelecki, który pozwala na strzelanie pod opieką instruktora możesz sprawdzić, czy interesuje Cię ten sport i czy jest to aktywność, jakiej chcesz poświęcać czas. Nieraz wystarcza jedna wizyta na strzelnicy, niekiedy warto iść kilka razy, by upewnić się w swoich decyzjach. Jeśli chcesz zgłębiać tajniki strzelania – zapisz się na kurs.

Kurs strzelecki na poziomie podstawowym – czego się nauczysz
Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób, które, ile mają doświadczenia z bronią palną lub mają niewielkie doświadczenie. Możesz wybrać szkolenie z posługiwania się bronią krótką lub długą. Są to zajęcia przeznaczone dla osób, które interesuje sportowy aspekt strzelectwa – zaczyna się naukę od strzelectwa statycznego, na kolejnych poziomach poznasz techniki strzelectwa dynamicznego, co znacząco poszerzy spektrum twoich możliwości w ramach tego sportu.

Na poziomie I poznasz lepiej broń palną – dowiesz się, jak jest zbudowana i jak działa. Dowiesz się też, jak należy bezpiecznie obchodzić się z bronią oraz zachowywać na strzelnicy. Kolejny ważny punkt to nauka prawidłowej postawy strzeleckiej oraz chwytania broni – bardzo ważne jest, by jak najszybciej korygować wszelkie błędy, bo utrwalone złe nawyki są bardzo trudne do zmiany, a są to elementy kluczowe w ramach techniki strzeleckiej. Na szkoleniu podstawowym dowiesz się też, jak celować z broni palnej, a także jak pracować z językiem spustowym. Bardzo ważna jest też nauka bezpiecznego usuwania zacięć. Na tym etapie istotne jest też, by nauczyć się prowadzić trening bezstrzałowy – chodzi o ćwiczenia „na sucho”, których celem jest takie opanowanie wszystkich ruchów związanych z strzelaniem, by zapisały się one w pamięci mięśniowej i stały się automatyczne. Bez tego trudno osiągnąć wysoki poziom w strzelectwie.

Kurs strzelecki na poziomi średniozaawansowanym – czego się nauczysz
Kiedy opanujesz już podstawy strzelectwa i masz za sobą trochę treningów na strzelnicy, warto zapisać się na szkolenie na wyższym poziomie, by dopracować poszczególne elementy techniki strzeleckiej oraz rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę o broni palnej. Dowiesz się więc na przykład, jak kompletować wyposażenie strzeleckie, takie jak kabura. Nauczysz się też prawidłowego wydobywania i chowania broni. Czas też na doskonalenie pracy z językiem spustowym – gdy znasz już podstawy, popracujesz nad szybkością, nauczysz się też strzelać tzw. dubletami, opanujesz też zmianę magazynków podczas strzelania. Na tym etapie wprowadzane są już elementy dynamiki, czyli prawidłowego poruszania się z bronią, co otwiera przed strzelcem zupełnie nowe możliwości w ramach tego sportu.
 

Zobacz również