•   Sobota, 22 czerwca 2024
Oryginalny prezent

Pakiet strzelecki – niebanalny pomysł na prezent

Niematerialne prezenty, których treścią są emocje i przeżycia to dziś coraz modniejszy wybór. Z jednej strony podyktowany jest minimalizmem – staramy się unikać nadmiaru rzeczy w otoczeniu, a prezenty, które zajmują przestrzeń przestają być mile widziane. Poza tym coraz silniejszy jest nurt ekologiczny, który także sugeruje, żeby unikać nadmiernej konsumpcji dóbr. Alternatywą dla niej ma być konsumpcja przeżyć i kolekcjonowanie doświadczeń. Stąd rosnąca popularność prezentów w formie voucherów i bonów, które pozwalają na skorzystanie z różnego typu usług – od wizyty w kinie czy u kosmetyczki, po sporty ekstremalne.

Jeśli podoba Ci się takie podejście do prezentów i szukasz niebanalnego podarunku w tym stylu, pomyśl o wykupieniu pakietu strzeleckiego. Przygoda na strzelnicy jako prezent? Na pewno będzie to podarunek niezapomniany!

Pakiet strzelecki – dla kogo to dobry prezent?
Stereotypowo zainteresowanie strzelectwem i bronią palną przypisywane jest mężczyznom, dlatego voucher na strzelnicę często proponowany jest jako typowo męski prezent. Na pewno wielu panów ucieszy się z takiego podarunku. Szczególnie, jeśli do tej pory nie mieli okazji spróbować strzelania, a lubią nowe doświadczenia. Nie ma jednak żadnego powodu, aby ograniczać się stereotypowym podejściem. Niejedna kobieta będzie zachwycona możliwością postrzelania na przykład z karabinu AK-47, czy z broni krótkiej, a taką ofertę znajdziemy w pakietach strzeleckich. Voucher na strzelnicę może być też dobrym prezentem dla pary, bo pozwala znakomicie się bawić, wspólnie spędzając czas.

A co z osobami niepełnoletnimi? Zanim podarujemy pakiet strzelecki nastolatkowi, sprawdźmy, jakie są zasady na danej strzelnicy. Niektóre nie dopuszczają osób niepełnoletnich do strzelania, inne wymagają obecności opiekuna prawnego lub jego pisemnej zgody.

Ile kosztuje voucher na strzelnicę?
Oferta jest bardzo różnorodna i ostateczna cena zależy od tego, co obejmuje dany pakiet. Jednak spokojnie można znaleźć coś w przystępnej cenie. Na przykład krakowska firma Cracow Shooting Academy oferuje pakiety strzeleckie już od 120 zł, a więc nie będzie to prezent drogi i zobowiązujący dla obdarowanego. A na pewno będzie bardziej interesujący niż przedmioty, które możemy kupić w tej cenie.

Oczywiście za 120 zł kupimy najmniej rozbudowany pakiet strzelecki – obejmuje on w sumie trzydzieści strzałów po dziesięć z trzech rodzajów broni. Wbrew pozorom dla osoby, która jest zupełnie początkująca to dobra oferta, bo trudno jest za pierwszym razem strzelać przez dłuższy czas. Oczywiście można też kupić pakiet droższy i bardziej zaawansowany. W Cracow Shooting Academy za pakiet strzelecki Badass zapłacisz 300 zł, obejmuje on aż siedemdziesiąt strzałów i 6 rodzajów broni do przetestowania, więc jest bardzo atrakcyjny.

Poza standardowymi pakietami zawsze można też stworzyć pakiet indywidualny – będzie on osobno wyceniany.

Jak wygląda korzystanie z takiego prezentu?
Osoba, która otrzyma w prezencie voucher na strzelnicę musi przede wszystkim zarezerwować sobie termin jego realizacji. W przypadku większości strzelnic trudno jest przyjść bez umówienia, bo instruktorzy mogą być zajęci, nie zawsze mamy tez szansę na wolne stanowisko strzeleckie i broń, z której chcemy strzelać.
Każda wizyta na strzelnicy rozpoczyna się od spotkania z instruktorem, który uczy, jak bezpiecznie zachowywać się na terenie obiektu, a także jak posługiwać się bronią w sposób bezpieczny i skuteczny. Instruktor pokazuje też, jak wygląda przyjmowanie postawy strzeleckiej oraz praca z bronią – jak z niej celować i strzelać. Czuwa też nad całym procesem strzelania i cały czas towarzyszy osobie strzelającej.

 

Zobacz również