•   Sobota, 22 czerwca 2024
Strzelnica - dlaczego warto?

Strzelnica – tu zorganizujesz oryginalną imprezę

Dostałeś ważne zadanie zorganizowania wieczoru kawalerskiego? Planujesz wieczór panieński przyjaciółki? A może chcesz w wyjątkowy sposób uczcić okrągłe urodziny i zaskoczyć znajomych czymś bardziej oryginalnym, niż banalna zabawa w klubie czy spotkanie w knajpie? W każdej z tych sytuacji warto skontaktować się ze…strzelnicą. Coraz więcej strzelnic poza typową działalnością sportową i szkoleniową zajmuje się też organizacją różnego typu eventów. A imprezy na strzelnicy stają się modne.

W Krakowie organizacją tego typu wydarzeń zajmuje się firma Cracow Shooting Academy, która dysponuje dużym i znakomicie wyposażonym obiektem w Pasterniku pod Krakowem. Jest to znakomicie wyposażona strzelnica – znajduje się tam aż kilkadziesiąt krytych stanowisk do strzelania kulowego dystansie na 25 i 50 metrów. Jest też oś strzelecka, z której mogą korzystać osoby o zaawansowanych już umiejętnościach. Strzelnica posiada też zaplecze sprzyjające organizacji imprez – jest tam miejsce do rozpalenia ogniska lub zorganizowania grilla, a także sala z barem, gdzie można miło spędzić czas po części strzeleckiej.

Jak zorganizować imprezę na strzelnicy?
Na początek musimy skontaktować się z organizatorem, żeby wyznaczyć termin. Warto zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, bo na wielu strzelnicach grafiki są napięte – imprezy tego typu stały się bardzo popularne. Następnie określamy liczbę uczestników oraz omawiamy z pracownikami strzelnicy scenariusz imprezy. Warto skorzystać z ich podpowiedzi, bo mają spore doświadczenie w tego typu wydarzeniach. Jeśli mamy jakieś szczególne pomysły, na przykład chcemy, żeby zorganizować konkurs na króla strzelców, warto zgłosić to na tym etapie, żeby wszystko przygotować. Należy też wykupić pakiet strzelecki dla każdego z uczestników. Pakiety mogą być bardzo proste lub obejmować wiele strzałów i różne typy broni. Warto posłuchać podpowiedzi pracowników strzelnicy, którzy doradza najlepszy pakiet strzelecki dla osób początkujących. Do omówienia jest też kwestia transportu - Cracow Shooting Academy oferuje np. wynajęte busy dla grup zorganizowanych. Możemy też zaplanować ognisko, grilla czy drinki po strzelaniu – wszystko zależy od tego, jak wyobrażamy sobie imprezę na strzelnicy.

Co z osobami niepełnoletnimi?
Jeśli w imprezie maja wziąć udział osoby niepełnoletnie, bo na przykład organizujemy osiemnastkę i przyjaciele jubilata mogą jeszcze nie mieć przekroczonej tej magicznej granicy, koniecznie musimy to wcześniej ustalić. W zależności od konkretnej strzelnicy i obowiązującego na niej regulaminu, możemy spotkać się z różnym podejściem do niepełnoletnich. Są obiekty, gdzie nie ma wyjątków od zasady, że w strzelaniu mogą wziąć udział tylko osoby dorosłe. Na innych strzelnicach możliwy jest udział niepełnoletnich, ale tylko w obecności opiekuna prawnego, są też obiekty, które wymagają jedynie pisemnej zgody opiekunów prawnych na udział w strzelaniu pod okiem instruktora.

O czym trzeba pamiętać organizując imprezę na strzelnicy?
Jedną z najważniejszych zasad obowiązujących na strzelnicach jest całkowita trzeźwość uczestników strzelania. Dlatego nie ma mowy o żadnym wcześniejszym drinku czy piwie, jeśli planujcie imprezę na strzelnicy– część imprezowo – alkoholową trzeba przenieść na później. Do strzelania nie będą też dopuszczone osoby będące pod wpływem innych środków odurzających lub leków psychotropowych.

Czy to jest bezpieczne?
Impreza na strzelnicy jest całkowicie bezpieczna. Na wszystkich działających legalnie obiektach tego typu bezpieczeństwo jest priorytetem. Cały regulamin jest temu podporządkowany. Warto tez pamiętać, że choć dowiadujemy się o wypadkach na strzelnicy, zawsze są one wynikiem łamania regulaminu i nieprawidłowego postępowania z bronią palną. Jeśli tylko podporządkujemy się poleceniom instruktora, strzelanie jest sportem bezpiecznym.

Zobacz również